Részletek az előadásból:
A párbeszéd nem könnyű -- sem egyének, sem csoportok, sem kormányok között -- de nagyon nagy szükség van rá.
Miről is szól valójában a párbeszéd? Ha párbeszédbe elegyedek, akkor komolyan azt remélem, hogy a másik oldal felfogja az álláspontom,hogy hatni fogok rájuk a véleményemmel és az értékeimmel. Ez nem fog sikerülni másként, mint hogy jelzéseket küldök számukra, hogy kész vagyok meghallgatni a másik oldal jelzéseit. Sokkal több képzésre van szükségünk, hogy ezt hogyan tegyük, és sokkal több gyakorlatra abban, hogy hogyan mozdíthatjuk elő a problémamegoldást.
Fejlesztenünk kell a szükséges készségeket. és bátorságra van szükség a használatukhoz. Az én hazámban, láttam, ahogyan az iszlamista csoportok tanácsa és a keresztény csoportok összejöttek -- nem kormányzati kezdeményezésre, hanem saját elhatározásukból -- hogy felvegyék egymással a kapcsolatot és párbeszédet kezdjenek egy olyan időszakban, amikor egyébként igen kicsi a feszültség köztük. És ha nő a feszültség, a párbeszéd már létezik. Ez egy jó módszer arra, ahogyan a különböző témákkal foglalkozzunk.
Az előadást megnézheted itt, magyar feiratokkal, és el is olvashatod.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.